Scroll Top
Centrum Chrześcijańskie „Rzeki Wody Żywej”, ul. Grottgera 17b 76-200 Słupsk

Historia kościoła

HISTORIA KOŚCIOŁA Centrum Chrześcijańskiego „Rzeki Wody Żywej” w Słupsku:

W roku 1995 pastorzy: Marek i Ala otrzymują słowo prorocze przekazane przez pastora Marka Kamińskiego:
3 Maja  „…Pozwólcie, że to Ja Sam doprowadzę Was do celów, które wam wytyczyłem ”.
11Listopada „…będę obecny w twojej służbie. Ta bliskość Mojej obecności w twoim życiu spowoduje niezrozumienie u wielu, a u niektórych pogardę i odrzucenie”.

W roku 1996 -17 Maja: Pan mówi do pastorów Marka i Ali przez pastora  z USA John Rowe : „Ja uczynię drogę tam gdzie jej jeszcze nie ma. Ja otworzę drzwi, które są zamknięte. Użyję was jako małżeństwo; będziecie demonstracją nowego sposobu usługiwania. Użyję tę parę – mówi Pan- jako małżeństwo.”

2 Stycznia 1999r. pastorzy uczestniczą w społeczności Kościoła „Woda Życia” w Koszalinie, gdzie przyjmują słowo prorocze przekazane przez pastora z Irlandii Joe Corry: „Przeszliście i złamaliście wiele zwierzchności nad waszym życiem i nad tym obszarem, w którym pracowaliście wcześniej, ale jest jeszcze kilka zwierzchności, które muszą upaść. To jest wasz rok! – mówi Pan. To jest rok w którym będziecie mieli największe zwycięstwo i przełamanie.”

Pierwsza społeczność Kościoła „Rzeki Wody Żywej” w Słupsku miała miejsce dnia:18 Kwietnia 1999r. w Domu Kultury Kolejarza. Od tego dnia Boże obietnice rozpoczęły się spełniać w życiu pastorów.

Weszliśmy w Boży ukryty plan, który zaczął nabierać widocznych kształtów

13 Lipca 1999r. usługuje pastor David Lamb z Londynu i przekazuje następujące słowo prorocze do kościoła: „- Nie zniechęcajcie się małymi początkami. Widzę malutkie źródełko, z którego wypływa mały strumień, który zamienia się w potok; potok w rzekę, a rzeka w rozlewisko; rozlewisko w ogromny zbiornik wód. Teraz jesteście w tym małym strumieniu, ale czystej wody Ducha Świętego”.

5 Lipca 2001r. Koszalin. Prorokuje pastor Joe Corry z Irlandii: „Bóg w bardzo bliskiej przyszłości doda do was ludzi, którzy opuszczą jakieś miejsca i przyjdą do was, i poddadzą się pod wasz autorytet. W kolejnej fazie waszego życia będą ludzie, którzy staną za wami i będą chcieli przyjechać i pomóc wam. Wasz kościół wzrośnie i stanie się silny!”

10 Lipca 2001r. Słupsk. Prorokuje pastor Joe Corry: „To Ja zrodziłem Wizję w twoim sercu i tak    małymi krokami będziesz poruszał się w tym mieście i wielkie będą tego rezultaty. Setki i tysiące ludzi będzie dotkniętych dzięki twojej służbie….. Nie dokonasz tego sam; tak więc przyślę innych, żeby ci pomogli.”

2 marca 2005r. Kościół otrzymał od władz miasta lokal położony przy ulicy Filmowej 2 w samym centrum Słupska, w którym prowadzi działalność do chwili obecnej.